2018. 09. 19. Vilhelmina

Magyar világbajnok a füredi vitorlás-vb-n

2013. július 14. 10:37 - I love Balaton

Csodálatos magyar sikerrel ért véget a füredi vitorlás-vb egy része: a 15 éves Vadnai Jonatán, a Balatonfüredi Yacht Club versenyzője a Laser 4.7 ifjúsági világbajnokságon U16 korosztályban világ- és Európa-bajnok lett, az U18 korosztályban pedig az első helyről hajszállal lecsúszva ezüstérmet szerzett. A versenyen 48 ország 247 fiú versenyzője indult. Nem semmi, hogy Vadnai mekkora hajrát mutatott be szombaton, a két utolsó futamban elért eredményével a hetedik helyről lépett az élre.

A lányoknál is kitűnően szerepeltünk: Virág Flóra az utolsó versenynapon harmadik és második helyezést ért el, ezzel az összetett 32. helyéről lépett előre a hetedikre. A 15 éves Érdi Anna is nagyszerűen versenyzett, az U16 korosztályban világ- és Európa-bajnoki ötödik lett.

A fiúknál az U18 versenyt a török Anil Cetin nyerte, egyetlen ponttal előzve Vadnait. Harmadik az ausztrál Nicolas Conor lett. A lányoknál spanyol aranyérem született Silvia Morales Gonzalez révén. A verseny hétfőn az U21 korosztály versenyeivel folytatódik.

Van egy kis baj az új balatoni bicikliúttal, lehet, hogy sose lesz kész

Lassan halad az új balatoni kerékpárút építése, a fejlesztés el-elakad.

Nagy a baj, veszélyben a szőlőtermelés a Balaton-felvidéken

2018. szeptember 14. 11:15 - I love Balaton

A mostani termésátlagok és felvásárlási árak mellett veszteséges a szőlőtermelés.

Vége a kísérletnek, megtörténik, amire évek óta várunk a Balatonnál

Megkapta a hatósági engedélyt a Balaton nyári szabályozási vízszint-maximumának emelése.

Elképesztő: ezt látod, ha kiugrasz egy helikopterből a Balaton fölött

Most tényleg az van, hogy tériszonyosok inkább ne kattintsanak.

Elhúzott egy műhold a Balaton fölött, és olyat látott, ami egyszerre csodálatos és félelmetes

Csodálatos pillanatot kapott lencsevégre az Európai Űrügynökség műholdja.

Ilyen, amikor lecsap egy brutális vihar a Balatonra - videóval

2018. szeptember 5. 09:35 - I love Balaton

Szeptember elején déli irányból egy gyors mozgású zivatarlánc érte el a Balatont.

Lement a főszezon, ezt tette a sok fürdőző a Balaton vízminőségével

Nem érintette kedvezőtlenül a régóta tartó nyár, illetve a hosszan tartó kánikula a Balaton vizét.

IM 70.3 Világbajnokság Dél-Afrika – kire érdemes figyelni

2018. augusztus 31. 15:02 - Flander Marci

Itt van az ősz, itt van újra, s szép, mint mindig, énnekem. Nem vitás, hogy Petőfi költészete legalább olyan hatással van rám, mint triatlonosként az őszi versenyidőszak várása. tovább